Vyhľadávanie

V ponuke je 173 nehnuteľností.

CÉDROVÉ DREVO – VŠESTRANNÝ MATERIÁL (NIELEN) PRE DREVODOMY

Zdravé, kvalitné, elegantné a hlavne schopné ponúknuť hrejivé domáce pohodlie. Práve tieto prívlastky sa hodia k cédrovému drevu, ktoré ako moderný stavebný a dizajnérsky materiál využívaný (nielen) pri realizácii drevodomov bojuje o svoju priazeň.  

 

 

Cédrové drevo patrí právom k najkvalitnejším materiálom na výstavbu drevených domov, aké sa momentálne na trhu dajú zohnať. V jeho prospech hovorí niekoľko pozitív, ktoré je možné uplatniť aj pri zariaďovaní domácností, vďaka čomu sa stáva všestranným stavebným prvkom vhodným pri rôznych interiérových štýloch.

Zdroj: www.archdaily.com

 

 

Ideálne pre zrubové objekty 

 

 

 

Pevnosť, živosť a klasická textúra, presne to je to, čo robí z cédrového dreva ideálny materiál na realizáciu drevených domov. O to viac to platí pri zruboch, ktorých dizajn a konštrukčné prevedenie vyžaduje prvky rezonujúce s klasikou a tradičným poňatím návrhu budov. Práve céder dokáže spĺňať tieto nároky viac ako ktorékoľvek iné dreviny využívané na tento účel.

 

Zdroj: www.hypebeast.com

 

Využiteľné v celom exteriéri

 

Kvalitatívne vlastnosti cédra sa nevyužívajú len pri spracovaní drevených dielov slúžiacich na realizáciu drevostavieb. Drevina zvyknutá na tvrdšie klimatické podmienky sa osvedčila aj pri výrobe rôznych exteriérových doplnkov. Vyhľadávané sú najmä cédrové ploty, no u nás sa im darí menej, čo spôsobuje ich vysoká cena a zatiaľ aj slabšia dostupnosť u predajcov.

Zdroj: www.lambertbardsleyreeve.co.uk 

 

 

Osvedčilo sa aj v interiéroch

 

 

 

O niečo častejšie sa s prítomnosťou cédra v našich končinách stretávame v interiéroch. Práve v nich ukazuje svoju estetickú dokonalosť a schopnosť zladiť sa s rôznymi štýlmi dizajnu, čo z neho robí ešte všestrannejší materiál. Spojenie krásy a kvality ho predurčuje na rôzne formy uplatnenia od podláh a obkladov až po stropy, pričom miesto nachádza vo všetkých izbách.

 

Zdroj: www.yoshinocedarhouse.com

 

 

Porovnanie plusov a mínusov:

 

 

- prirodzená živá vôňa dreva

- jeden z najdrahších materiálov

- pevnosť a dlhodobá trvácnosť

- svetlejšia textúra sa nehodí všade

- skvelé antibakteriálne vlastnosti

 

- potreba minimálnej starostlivosti

 

 

Zdroj: www.archdaily.com

 

Či sa cédru na slovenskom trhu podarí presadiť, to ukáže čas. Nakoľko výstavba drevostavieb napreduje pomalším tempom, cédrové drevo si ako jeden z najdrahších stavebných materiálov u nás nemusí získať príliš veľkú popularitu. Ako rozumná a návratná investícia do kvalitného, pohodlného a nadčasového bývania však v rámci možností určite stojí za vyššie náklady.

 

 

 

Text: Róbert Bosák

 

Foto: www.dwell.com, www.archdaily.com, www.hypebeast.com, www.lambertbardsleyreeve.co.uk, www.yoshinocedarhouse.com

Novinky a aktuality
Druhá novinka PRVKY FOLKLÓRU A ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY V NAŠICH INTERIÉROCH Tradíciám a ľudovým zvykom...
Prvá novinka CÉDROVÉ DREVO – VŠESTRANNÝ MATERIÁL (NIELEN) PRE DREVODOMY Zdravé, kvalitné, elegantné...
V krátkosti o nás

Tím FineLiving pracovnými postupmi vytvára na trhu s nehnuteľnosťami nový koncept, ktorý ich odlišuje od konkurencie. Poďte do spolupráce s nami. Máme pre Vás ten správny kľúč. A to je fajn. FineLiving

Váš tím FineLiving